Sinema Sistemi

Sinema Sistemi

İyi bir ses kalitesine sahip modern bir TV almak mümkündür, ancak gerçekten sürükleyici bir sinema deneyimi istiyorsanız, muhtemelen özel hoparlörlere yatırım yapmak isteyeceksiniz. Ev sineması sistemleri, kompaktdan beefy’ye, iki hoparlörden yedi veya daha fazlaya kadar olanlara ve daha sıkı bir sonlandırma için kablolu veya kablosuz bağlantılara kadar eksiksiz ve geniş kapsamlı bir çözüm sunar.

İyi bir ev sinema sistemi yapan unsurlar nedir?

En iyi ev sinema sistemleri, Mükemmel ses kalitesi , net diyalog ve gerçekçi surround ses efektleri sunar. Mükemmel surround ses kalitesi sunan ev sinema sistemleri, bir filme tamamen odaklanmanıza yardımcı olur. Kurulumu kolay olan otomatik kurulum modları, oturma odanıza uyacak şekilde hoparlör seviyelerini ve gecikme sürelerini ayarlamayı zorlaştırır. Kablolama miktarı bir sorunsa, opsiyonel kablosuz hoparlörlere sahip bir sistem bakabilirsiniz.

Ev’in yapısı-Sistem seçilirken özellikle evinizin yapısı, duvarları, perdeleriniz, odaklama noktaları, cam yapısı, halı, kapı gibi değişkenlerin sesin üzerine etkisini düşünmeli ve ona göre seçim yapılmalıdır.

Ürünlerin Uyumu – Tüm elektronik cihazlarda alacağınız en pahalı ürün kalitelidir ve birbirine tam uyumu vardır diye düşünmek büyük bir hatadır. Hoparlör, kablo, player, amplifier, evin değişken yapısı çerçevisinde bakılmadan yapılan bir alışveriş size keyif vermeyebilir. Bir showroomda dinlediğiniz ses sistemi, sizin evinizde aynı sonucu vermeyebilir. Dikkat edilecek en önemli şey ise , bu alışveriş akustik bilgisi olan bir personel gözetiminde yapılmalıdır.

 

 

Daha fazla
Başa dön tuşu