OtomasyonVilla | Ev

AKILLI EV NEDIR?

Akıllı Ev, ev sahiplerine konfor, güvenlik, enerji verimliliği (düşük işletme maliyetleri) ve kolaylık sağlayan bir evdir.

“Akıllı Ev”, birbirleriyle iletişim kurabilen, cihaz, aydınlatma, ısıtma, klima, TV, bilgisayar, eğlence, ses ve görüntü sistemleri, güvenlik ve kamera sistemlerine sahip bir daireyi veya evi tanımlamak için yaygın olarak kullanılan terimdir. Evdeki herhangi bir odadan, ayrıca dünyanın herhangi bir yerinden telefon veya internet yoluyla uzaktan kontrol edilir.

Akıllı ürünlerin kurulumu, ev ve bina sakinlerine çeşitli faydalar sağlar – teknolojinin ve kişisel bilginin son 30 yılda bize getirdiği faydalar ise – zaman, para ve enerji tasarrufudur

Evlerin çoğunda bu cihazlar ve sistemler yerleşik değildir, bu nedenle en yaygın ve ekonomik yaklaşım ev sahibi için akıllı ürünleri kendi bitmiş evlerine uyarlamadır.

Çoğu ürün dört protokolden birinde (kendi aralarında iletişim araçları) mevcuttur ve bunların hepsi internet, telefon ve cep telefonları ile uyumludur. Bunlar dördün isimleri: X10, Z-Wave, UPB ve EnOcean. Aynı protokolü kullanan ürünler, ev sahiplerine kendi hızına ve bütçesine ürün ve donanım ekleme olanağı sunar. Sistem, zaman geçtikçe değişen bir ailenin ihtiyaçlarını karşılamak için büyüyebilir. Tüm bu ürünler, pahalı olmayacak şekilde çeşitli üreticilerden seçilebilir.

IQPRO ürün seçiminde, DIY dostu ürünlerdir ve yeniden donatılarak (yeni kabloların çalıştırılmasına gerek kalmadan akıllı aydınlatma anahtarlarının montajı gibi) oluşturulmuştur. Yazılım tekliflerimiz ev sahibi dostudur ve mevcut PC’lere , tabletlere veya telefonlara yüklenebilir.

Akıllı bir evin ortaya çıkan önemli bir özelliği, dünyanın sınırlı kaynaklarının korunmasıdır. Gittikçe daha fazla insan evlerini gerçekten akıllı ve yeşil hale getirme yeteneğinin farkına varmaktadır. Tüm ev alt sistemleri ile entegre edilmiş ev kontrolörleri, aydınlatma, pencere kaplamaları, HVAC, sulama ve kullanımı izleyerek tasarrufu arttırır. Birçok ev kontrol cihazı, tüm bağlı cihazlar tarafından kullanımlarını hesaplayıp günlüğe kaydederek, ev sahibinin yüksek farkındalıklarını ve gerektiğinde değişiklik yapma bilgisini veren yerleşik izleme sistemlerine sahiptir. Bu sistemlere internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerinden erişilebilmektedir, böylece ev sahibi her yerde ve her zaman tüketimi ayarlayabilir.

IQPRO olarak, Tüm müşterilerimize en uygun ürünleri seçmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve kişisel rehberliği, bütçe, ihtiyaçlar ve istenen nihai sonuçları dikkate alarak sunuyoruz.

Daha fazla
Başa dön tuşu