Mega Yat

Mega Yat Teknolojileri ; İnternet..

Megayat Teknolojileri; İnternet

Mega Yatlarlarda  temel bazı eğlence teknolojileri kullanılmaktadır.

Bazı tekne sahipleri yaz aylarında belirli günlerde teknelerini kullanır , bazıları ise sık sık gerek iş için gerek eğlence için kullanırlar.

Teknelerde ister sık ister ara sıra kullanılsın, eğlence ve güvenlik teknolojisine ihtiyaç duyarlar. Bunların başında müzik ve internet gelmektedir.

İnternet sistemleri ihtiyaca göre doğru kurgulanmazsa, tekne sahibi için yaptığı bu büyük tekne yatırımı, sıkıntılarla dolu bir süreçte eziyete dönüşebilir.

İnternet kurgulanırken, network üzerinde çalışacak sistemlerin neler olacağı , ne kadar internet kullanacağı ve nerelerde internet kullanacağı doğru tespit edilip ,veri akışının kapasitesine göre alt yapı projelendirilmelidir.

Teknedeki kurgulanan network üzerinde ; Güvenlik, Müzik sistemleri, Streamer sistemler, Video streaming ( Netflix, Apple Tv vs..), otomasyon sistemleri çalıştığından ve teknenin RFI/EMI yapısından dolayı gerek kablolama, gerek elektromanyetik polarizasyon, gerek bant genişlikleri düzgün hesaplanmalı ve tekne sahibi için tekne bir kaostan çıkarılmalıdır.

 

IQPRO , bu konularda sayısız Mega Yat deneyimine sahiptir.

 

 

 

 

 

Daha fazla

İlgili konular

Başa dön tuşu